Giro d’Italia: Veteraan Thomas de Gendt wint achtste etappe in ontsnapping in Napels

Giro d’Italia: Veteraan Thomas de Gendt wint achtste etappe in ontsnapping in Napels

Thomas de Gendt
De Gendt werd zijn hele carrière gezien als een ontsnappingsspecialist

De Belgische veteraan Thomas de Gendt behaalde opnieuw een mooie ontsnappingsoverwinning in een Grand Tour door de achtste etappe van de Giro d’Italia in Napels te winnen.

De 35-jarige maakte deel uit van een eerste ontsnapping voordat hij opnieuw aanviel in de laatste etappes en een sprint van vier man won aan het einde van een heuvelachtig circuit.

Het is de vijfde etappezege van de Lotto-Soudal-renner, tien jaar na zijn eerste in de Giro.

De Spanjaard Juan Pedro Lopez behield de roze leiderstrui.

Lopez, de vroege leider maar niet gezien als een echte uitdager voor de algemene overwinning, eindigde in het peloton met de meeste van de belangrijkste kanshebbers voor het algemeen klassement.

De Fransman Guillaume Martin maakte deel uit van de eerste kopgroep die drie minuten voor het peloton eindigde, waardoor hij van de 14e naar de vierde plaats kon springen in het algemeen klassement.

De etappe van zondag, met een aantal grote beklimmingen, zal de eerste test zijn van de kanshebbers, waaronder de Brit Simon Yates.

Over zijn ritzege zei De Gendt: “Vandaag was een van die dagen die bij mij past.

“Tien jaar na de Stelvio-etappe [his first Giro win] Ik win eindelijk weer een etappe in de Giro.

“Als je twee weken geleden had gevraagd of ik dat kon, had ik nee gezegd omdat ik zo slecht in vorm was. Nu komen de goede benen eraan.”

Fase acht resultaten

  1. Thomas de Gendt (Bel/Lotto-Soudal) 3 uur 32 minuten 52 seconden
  2. Davide Gaburro (Ita/Bardiani-CSF-Faizane) tegelijkertijd
  3. Jorge Arcas (Spa/Movistar) tegelijkertijd
  4. Harm Vanhoucke (Bel/Lotto-Soudal) +4secs
  5. Biniam Girmay (Eri/Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux) +15secs
  6. Mauro Schmid (Sui/Quick-Step Alpha Vinyl) tegelijkertijd
  7. Mathieu van der Poel (Ned/Alpecin-Fenix) gelijktijdig
  8. Woet Poels (Ned/Team Bahrein) +33secs
  9. Guillaume Martin (Fra/Cofidis) tegelijkertijd
  10. Fabio Felline (Ita/Astana Qazaqstan) +2mins56secs

Algemeen klassement klassement

  1. Juan Pedro Lopez (Spa/Trek-Segafredo) 32 uur 15 minuten 31 seconden
  2. Lennard Kamna (Dui/Bora-Hansgrohe) +38secs
  3. Rein Taaramae (Est/Intermarche-Wanty-Gobert) +58secs
  4. Guillaume Martin (Fra/Cofidis) +1min 6secs
  5. Simon Yates (GB/Team BikeExchange-Jayco) +1min 42secs
  6. Mauri Vansevenant (Bel/Quick-Step Alpha Vinyl Team) +1min 47secs
  7. Wilco Kelderman (Ned/Bora-Hansgrohe) +1min 55secs
  8. Joao Almeida (Por/UAE Team Emirates) +1min 58secs
  9. Pello Bilbao (Spa/Bahrein zegevierend) +2mins
  10. Richie Porte (Aus/Ineos Grenadiers) +2mins 4secs

Leave a Reply

Your email address will not be published.